Вчені

Набір карток з інформацією про деяких українських вчених

Одним з основних завдань освітнього процесу є забезпечення учнів знаннями про Україну та українців, засвоєння ними культури українського народу, ознайомлення із внеском українських вчених у розвиток вітчизняної та світової науки.

Використання історичних відомостей про українських вчених сприяє формуванню в учнів упевненості в тому, що становлення фізики в Україні – це поступова і наполеглива реалізація наукових ідей видатних фізиків.

Дана розробка містить набір карток з інформацією про деяких українських вчених (іменний покажчик може поповнюватися новими іменами), які народились і працювали в Україні, які мали іноземне походження, але працюють в Україні та іноземні вчені українського походження, але працювали за її межами.

Матеріали карток дозволяють вчителям наводити приклади наукових досягнень світового рівня українськими вченими, засвідчити, що розвиток науки в Україні проходив непростим шляхом і залучити учнів до проєктної діяльності з питань історії фізичних досліджень в Україні та внеску видатних фізики у світову науку.

Зразок картки з інформацією про деяких українських вчених

ІМЕННИЙ ПОКАЖЧИК

 1. Авенаріус М.П.

 2. Бар’яхтар В.Г.

 3. Вальтер А.К.

 4. Галкін О.О.

 5. Гамов Г.А.

 6. Гольдман О.Г.

 7. Грабовський Б.П.

 8. Кістяківський Ю.Б.

 9. Кондратюк Ю.В.

 10. Кордиш Л.Й.

 11. Корольов С.П.

 12. Патон Є.О.

 13. Пулюй І.П.

 14. Остроградський М.В.

 15. Смакула О.Т.

 16. Стубелевич С.З.

 17. Тимошенко С.П.

 18. Харпак Г.М.